Úspěch v okresním kole matematické soutěže – MATEMATICKÝ KLOKAN

Soutěž Matematický klokan se koná každý rok a pravidelně se jí účastní žáci z různých škol našeho okresu. Letos se konala po opakovaném odložení způsobeném coronavirovou situací v termínu 6. – 15. 11. 2020. V tomto termínu mělo 12 přihlášených škol zorganizovat soutěž pro své žáky. Nakonec se soutěže zúčastnily pouze 4 školy. Účast je tedy velmi nízká oproti minulým ročníkům, což se dalo očekávat.

Celkem se do soutěže zapojilo 107 žáků. Jednalo se o žáky prvního stupně. Byly vyhlášeny dvě kategorie –  Cvrček a Klokánek. Cvrčka se účastnilo 75 žáků, 32 žáků vypracovalo test v kategorii Klokánek. V hodinovém testu měli soutěžící vypočítat co nejvíce slovních úloh, které byly různě bodově hodnoceny podle obtížnosti.

Skvělého úspěchu dosáhl Jan Tintěra, žák našeho pátého ročníku, který s přehledem zvítězil se 101 body. Druhé místo obsadil žák jiné školy s „pouze“  83 body. Honza převzal diplom a peněžní poukázku od knihkupectví Luxor v hodnotě 600 Kč. Ze třetí třídy se mezi nejlepší dostali hned tři naši žáci, kteří byli také odměněni diplomy a peněžními poukázkami. Zuzana Hladká a Jan Smola se umístili na děleném druhém místě, když získali 84 bodů. Matyas Berný skončil třetí s 79 body.

Všech účastníkům gratuluji a jsem rád, že se předvedli skvěle v matematické soutěži, neboť ne nadarmo se říká, že matematika je královnou věd.

Mgr. Pavel Jelínek, ředitel