Setkání rodičů s vedoucími pracovníky ZŠ Všetaty a GFP Neratovice

Každý rok, kdy naši školu opouští páťáci, aby k prvnímu září zasedli do lavic jiných škol na druhý stupeň, lámou si jejich rodiče hlavu nad tím, do které školy vlastně své dítě nasměrovat. Aby měli to přemýšlení o něco jednodušší, zavítali k nám 10. ledna vedoucí pracovníci Základní a mateřské školy Všetaty Mgr. Bc. Renata Kurzveilová – ředitelka a PaedDr. Stanislav Poddaný – zástupce ředitelky na setkání s rodiči v rámci projektu OP VVV. Krátce po nich pozvání přijali i vedoucí pracovníci Gymnázia Františka Palackého Neratovice Mgr. Aleš Jinoch – ředitel školy a Mgr. Petr Palička – zástupce ředitele. Základní a mateřská škola Všetaty je spádová škola pro děti z Tišic navštěvující druhý stupeň a přijetí na GFP Neratovice je prestižní záležitostí. Všichni hosté nejprve prezentovali příchozím rodičům svoje školy, představili v kostce její fungování, směřování a její silné stránky. Tyto zajímavosti ilustrovali velkým množstvím fotografií a videí. Po krátké prezentaci přišla řada na četné dotazy rodičů, na které všichni hosté ochotně odpovídali.

Věřím, že rodiče byli spokojeni a hlavně mají zase o něco více jasno v tom, kterým směrem se bude jejich dítě nadále ubírat, protože přechod na novou školu bude jedním z nejdůležitějších životních kroků jejich dítěte vůbec.