Předškoláci se učili ve škole

Děti ze školky, které se chystají v únoru k zápisu do prvních tříd, si vyzkoušely, jaké to je stát se na pár okamžiků prvňáky. Se svými  učitelkami ze školky dorazily ve čtvrtek, 27. 11. do školy, kde usedly společně do lavic v 1.A. Za chvíli se ve třídě objevila paní učitelka Slámová, která se dětem nejprve představila a zeptala se jich, jestli už se příští rok do školy těší. Nemohlo se jí dostat jiné než bouřlivě kladné odpovědi, proto využila té situace, kdy jsou děti ještě natěšení z plnění každodenních povinností, a představila jim program, který pro ně nachystala.

Nejprve děti sdělovaly své zážitky z nového místa a poznávaly, co je v učebně a ve škole jiného než mají ve školce. Poté se představily a chvíli povídaly o sourozencích, které už do školy chodí. Po krátkém seznámení jim paní učitelka pustila výukový program na interaktivní tabuli, u které se střídaly a skládaly obrázek z puzzlí. Ty, na které se nedostalo, si mohly vyzkoušet hru s číslicemi do pěti. A na závěr hodiny se všechny děti podepsaly ozdobným písmem na tabuli nebo si vzaly starou dobrou křídu a nakreslily obrázek na tabuli klasickou.

Celé odpoledne se nadmíru vyvedlo, děti si odnesly spoustu nových zážitků a udělaly si první jasnější představu o tom, co je asi tak příští rok ve škole čeká. A my se už teď těšíme na budoucí prvňáčky.