Lyžák v Rejdicích, 8. -10. 1. 2016

O prvním lednovém víkendu vyrazily děti z přírodovědně – turistického kroužku naší školy do horského střediska Rejdice, které leží přímo na hranici Krkonoš a Jizerských hor. Zde se odehrál jejich první opravdový „lyžák” v životě. Přestože to ještě několik dnů před odjezdem vypadalo se sněhem všelijak, počasí se umoudřilo a na místě nás čekalo příjemné překvapení v podobě krásného slunečného počasí a čerstvé sněhové nadílky. Po dobré večeři a ubytování v příjemné horské chatě jsme se vydali na obhlídku okolí. Pak už nás čekal večerní program, při němž si děti si nacvičily a vzájemně předvedly několik scének na téma bezpečné chování na svahu. Druhý den ráno vyrazili natěšení lyžaři na sjezdovku a skupinka turistů na pěší výlet k rozhledně Štěpánka. Odpolední program byl ve znamení bobování, sáňkování, koulování a stavění sněhuláků. Našlo se i několik nezdolných lyžařů, kteří s velkým nasazením pokračovali v pilování nově nabytých dovedností. Krásný den byl zakončen slavnostním pasováním novopečených lyžařů a vymýšlením vtipných básniček o našem pobytu. V neděli dopoledne jsme si naposledy zalyžovali a po obědě už následovala chvíle loučení, na které se nikdo z nás moc netěšil. Ráda bych na závěr poděkovala všem, kteří se postarali o bezvadnou atmosféru a mým malým turistům za jejich krásné chování a obrovské nadšení při všech aktivitách. Náš horský víkend jsme si užili opravdu naplno a moc se těšíme na další společné výlety!