Informace k 1. září

INFORMACE K 1. ZÁŘÍ a ZAČÁTKU ŠKOLNÍHO ROKU

Vážení rodiče,

zahájení školního roku 2021/2022 proběhne dne 1. září (středa) od 8:00 hodin. Všichni žáci půjdou do budovy školy hlavním vchodem. Páťáci se shromáždí před modulovou třídou. Tento den se žáci nepřezouvají.

VŠICHNI ŽÁCI JSOU POVINNI MÍT V BUDOVĚ ŠKOLY VE SPOLEČNÝCH PROSTORÁCH ZAKRYTÉ DÝCHACÍ CESTY ROUŠKOU NEBO RESPIRÁTOREM.

Prvňáky si do svých tříd odvedou třídní učitelky. Ve svých třídách je uvítá ředitel školy a starosta obce Tišice.

DO BUDOVY ŠKOLY MAJÍ 1. ZÁŘÍ PŘÍSTUP RODINNÍ PŘÍSLUŠNÍCI PRVŇÁKŮ. PO CELOU DOBU POBYTU VE ŠKOLE MUSÍ MÍT ZAKRYTÉ DÝCHACÍ CESTY.

Tento den se končí v 9:00 hodin.

Družina začne ve čtvrtek podle provozní doby (6:30 – 7:40 hod. ranní), odpolední do 16:30 hodin.

Školní jídelna 1. září nevaří.

Od čtvrtka 2. září se všechny třídy učí podle rozvrhu hodin, který do 1. září bude viset na webových stránkách školy a děti své rozvrhy obdrží od třídních učitelů.

PRVNÍ INFORMATIVNÍ TŘÍDNÍ SCHŮZKY PROBĚHNOU HNED V ÚTERÝ 7.9. OD 18:00 HODIN – PRO VŠECHNY TŘÍDY.

PROTIEPIDEMICKÁ OPATŘENÍ

1. Ve dnech 1. – 9. září proběhne tzv. screeningové testování žáků, a to v rozsahu 3 antigenních testů.
  2. 1. test bude proveden 1. září s výjimkou prvňáků. Ti budou testováni 2. září. Druhý test proběhne 6. září a třetí test proběhne 9. září. Testování nepodstupují žáci, kteří mají 14 dní po plně dokončeném očkování nebo méně než 180 dní od prvního pozitivního testu na Covid-19, případně ti, kteří doloží negativní výsledek testu provedeného v odběrovém místě. Pokud se žák nepodrobí screeningovému testování, bude muset nosit roušku či respirátor po celou dobu pobytu ve škole po dobu screeningového testování. V hodinách tělesné výchovy nesmí cvičit ve vnitřních prostorách a při hodinách hudební výchovy nesmí zpívat.
  3. U žáků 1.-3. tříd je možná účast zákonného zástupce při testování.
  4. V případě pozitivního antigenního testu bude zákonný zástupce telefonicky informován a má povinnost v co nejkratší době si žáka vyzvednout ze školy a informovat o tom lékaře.