Domácí vzdělávání

Od 11. března zůstala dle nařízení vlády škola pro děti uzavřená. Výuku ve škole nahradilo vzdělávání doma. Učitelé zadávají práci dětem elektronicky.  Tato situace není samozřejmě ideální, tlak na rodiče je obrovský, nicméně bezpečnost a zdraví nás všech stojí na prvním místě. Chtěl bych touto cestou informovat veřejnost, že paní učitelky pravidelně a pečlivě zasílají práci dětem domů, některé materiály si nechávají posílat zpět a opravují je, všem rodičům jsou telefonicky k dispozici kdykoliv je zapotřebí, některé dokonce navštívily rodiče u jejich domu, aby pro děti předaly novou práci, zaslaly jim množství odkazů na atraktivní procvičování doma, prostě dělají, co můžou. Uvažoval jsem i o online výuce, ale výkladových hodin je na prvním stupni minimum, menší děti potřebují pestřejší skladbu hodin, vzájemnou interakci s učitelem, takže online efekt by byl minimální.

Největší míra odpovědnosti je teď na Vás – rodičích, děkuji Vám za spolupráci a držím palce, pakliže toto kritické období zvládnete, nezbývá než před Vámi smeknout.

Pavel Jelínek, ředitel