Čtvrťáci a páťáci na podzim do Londýna!

Vybraní žáci ze čtvrtých a pátých tříd budou mít možnost již na podzim navštívit Londýn v rámci týdenního jazykově-vzdělávacího pobytu. Cestu, ubytování a stravu budou mít hrazenou z prostředků školy, která získala dotaci ve výši 432 000 Kč z evropských strukturálních fondů v rámci tzv. Výzvy č. 56, kam se přihlásila s projektem Vzdělávání bez hranic. Děti absolvují výuku na londýnské škole v anglickém jazyce v rozsahu devíti vyučovacích hodin. Zbytek času stráveného v Londýně využijí k návštěvě zajímavých míst, historických památek a galerií.
Díky dalším finančním prostředkům bude mít škola dále možnost vybavit školní knihovnu nákupem minimálně 200 dětských knížek. Nákup knih a zavedení Čtenářských dílen do českého jazyka a literatury je cílem zvýšení zájmu o čtenářství a zlepšení čtenářské gramotnosti dětí.
Poslední – třetí aktivitu, kterou projekt podpořil, je tzv. shadowing (stínování) na partnerské škole v zahraničí. Jde o stáž sestávající z pozorování metod a postupů zavedených na zahraniční škole a využití digitálních technologií ve výuce přírodovědných předmětů, informatiky a matematiky.
Realizace všech aktivit musí proběhnout do konce roku 2015.