Čtvrťáci a páťáci na jazykově-vzdělávacím pobytu v Londýně

Konec října část čtvrťáků a páťáků z naší školy strávila na jazykovém pobytu v Londýně, který jim byl plně hrazen z evropských strukturálních fondů. Na projekt nazvaný „Vzdělávání bez hranic“ – jazykově-vzdělávací pobyt, v rámci tzv. Výzvy 56,  škola obdržela 256 000 Kč.

Přestože je Londýn pověstný nevlídným počasím a mlhami, nás čekalo pár nádherně prosluněných dní. Užívali jsme si procházek s výhledem na Tower Bridge, budovy parlamentu se známou hodinovou věží, majestátní St. Paul´s Cathedral, Shakespearovo divadlo Globe, prošli jsme si náměstí Trafalgar Square, dopřáli jsme si i odpočinek v Hyde Parku. Všechny zaujala prohlídka Britského muzea a pohled na město z vyhlídkového kola London Eye byl naprosto unikátní. No a cestování po městě legendárním „Double Deckrem“ stálo také za to. Jen nás mrzelo, že pevnost Tower nám zavřeli doslova před nosem a na královskou rodinu před Buckinghamským palácem jsme čekali marně.

Fotografie jsou k dispozici v sekci FOTO.