Úspěch v 6. ročníku Štafetového běhu v okresním i krajském kole

Naše škola se poprvé v historii přihlásila do 6. ročníku Štafetového poháru a hned si vedla nadmíru úspěšně. 10. dubna se konalo okresní kolo na atletickém stadionu v Neratovicích. Ze sedmi zúčastněných škol obsadili naši běžci 2. místo, které bylo postupové. Běhá se systémem 8 x 100 m mladší žáci (1.-3. třída), 8 x 100 m starší žáci (4.-5. třída) a 8 x 200 m.

V okresním kole jsme za sebou tradičně „nechali“ ZŠ Neratovice 28. října, která od našich atletů dostává rok co rok v Atletickém trojboji „na frak“. Stejně tomu bylo i letos. Před naše borce se dostala jenom Základní škola Božinova – Plesingera Neratovice, která později dominovala i v krajském kole, ze kterého se probojovala na republikové finále.

Umístit se na postupových místech v krajském kole, které se konalo ve Slaném, dne 16. května, bylo nad naše síly. I tak naše štafety obsadily krásné 8. místo ze třinácti škol z celého Středočeského kraje. V krajském kole se ještě doplňkově konaly disciplíny jako byl hod medicinbalem či skok daleký. Cenného úspěchu dosáhl Lukáš Čermák, který zvítězil v hodu medicinbalem.

Rád bych poděkoval celému realizačnímu týmu, který děti doprovázel do Slaného a věřím, že i pro ně byl tento sportovní den nezapomenutelným zážitkem stejně tak jako pro děti.

Složení štafet v okrese: Ondřej Veis, Anna Prošková, Magdaléna Kučerová, Hanka Krátká, Lukáš Čermák, Jan Smolík, Lukáš Baja, Šimon Vít, Tadeáš Vít, Lumír Král, Adéla Smolíková, Adéla Strnadová, Sofie Broklová, Veronika Tomanová, Daniel Zich, Veronika Holá

Složení štafet v kraji: Ondřej Veis, Anna Prošková, Magdaléna Kučerová, Hanka Krátká, Lukáš Čermák, Jan Smolík, David Kříž, Šimon Vít, Tadeáš Vít, Lumír Král, Adéla Smolíková, Beáta Buryšková, Eliška Ščuryová, Veronika Tomanová, Daniel Zich, Veronika Holá

 

 

 

Fotografie najdete v sekci FOTO.